Як встановити металевий димохід.
Зміст
- Як встановити металевий димар.
- Які правила встановлення? Тонкощі та нюанси
- Загальні поради. Розташування обладнання та матеріали.
- Стикування елементів
- Спеціальні пристрої
- Горизонтальна частина
- Труби-подовжувачі
- Вертикальна частина
- Висота вертикальної частини
- Підбиваємо підсумки
Не знаєте як встановити металевий димар? Коротка інструкція, яка допоможе вам зробити це якісно та правильно.
Якщо, вивчаючи питання забезпечення свого житла теплом і комфортом в холодну пору року, ви твердо вирішили, що настав час замінити або модернізувати вже наявну систему відведення диму від опалювального котла або зовсім недавно ви придбали новий будинок і хочете його підготувати до майбутніх холодів - виробник димохідних труб «Версія-Люкс» з радістю допоможе вам із цим завданням!
Знаючи тип опалювального котла, облаштувавши місце встановлення до досягнення мети, залишається один крок – монтаж системи для відведення димових газів. Але перш, ніж приступати до роботи, слід ознайомитися з правилами та порадами щодо того, як зробити це правильно та безпечно.
Які правила встановлення? Тонкощі та нюанси.
При встановленні димаря значну роль відіграють норми пожежної безпеки та те, в яких умовах він працюватиме. Чи буде це робота під тиском при примусовій тязі, яка створюватиметься спеціальними пристроями (вентиляторами, димососами) або за рахунок явища природної тяги, яка утворюється через різницю температур і тиску всередині труби та навколишнього середовища.
З метою пожежної безпеки при експлуатації опалювального котла та системи відведення димових газів варто дотримуватись наступних правил та рекомендацій.
Загальні поради. Розташування обладнання та матеріали.
- Димар повинен бути встановлений та підключений до опалювального котла таким чином, щоб димові гази не просочувалися через стики між трубами.
- При монтажі обов'язково враховуйте матеріали стін та перекриттів, через які проходитимуть труби. При необхідності додатково заізолюйте ці місця негорючими вогнетривкими матеріалами.
- Заборонено використання одностінних димарів зовні будівель.
- Одностінні труби можна використовувати всередині приміщень або як вставки в цегельну шахту.
- Рекомендована відстань від труб до дерев'яних перекриттів і стін:
- при використанні одностінної труби – 500 мм;
- при використанні сендвіч-труби – 200мм.
- Рекомендовані відстані прокладання труб від деяких типів матеріалів:
- негорючі матеріали – 50мм;
- слабко горючі матеріали – 250 мм;
Допускається зменшення відстані від слабко горючих матеріалів до 100мм, за умови захисту горючих матеріалів горючих матеріалів листом азбесту товщиною не менше 3мм і покрівельною сталлю.
- Не допускайте безпосередньої близькості димарів з легкозаймистими матеріалами та речовинами. Якщо уникнути цього неможливо, то у таких місцях необхідно зробити додаткову ізоляцію цегляною кладкою.
- Внутрішній діаметр труб, не повинен бути меншим за діаметр приєднувального патрубка котла.
- Визначте необхідний діаметр труби згідно з розрахунковими таблицями, залежно від типу, потужності та виду палива опалювального котла або дотримуючись рекомендацій виробника.
- Димар обов'язково повинен мати ревізійні елементи для його огляду, чищення та відведення конденсату. Продумайте їх розташування, щоб вони знаходилися у доступному для обслуговування місці та були безпечними для оточуючих.
- Вертикальну частину системи монтують по стоку конденсату, а горизонтальну частину – по ходу диму (якщо горизонтальна частина складається з одностінних труб)або по стоку конденсату (якщо горизонтальна частина складається із сендвіч-труб)
Винятком можуть бути випадки, коли на горизонтальній ділянці існує велика можливість утворення конденсату (найчастіше при використанні котлів конденсаційного типу). У разі труби монтують по стоку конденсату.
Стикування елементів
- При гарантованій відсутності утворення конденсату на горизонтальній ділянці допустимо з'єднання елементів по ходу руху димових газів.
- У системах, які працюють під тиском, обов'язково використовуйте герметик на стиках димоходу.
- Забороняється розміщувати елементи таким чином, щоб стик між ними знаходився безпосередньо в місці перекриття між поверхами або всередині стіни. Мал. (1.1-1.2)
Мал.(1.1)
Мал. (1.2)
Спеціальні пристрої
- Для потужних опалювальних установок на перших ділянках системи димоходу передбачають вибуховий клапан, щоб уникнути деформації труб від надлишкового тиску всередині.
- У випадках нестабільної тяги всередині труби, на перших ділянках котла можна встановити стабілізатор тяги (не можна застосовувати в системах з газовими котлами).
- При необхідності регулювання тяги під час роботи котла встановлюють регулятор тяги. А якщо є необхідність повної зупинки тяги – встановлюють шибер.
Горизонтальна частина
- Довжина горизонтальної частини димоходу після виходу з котла повинна становити не менше 0,5 м, а необхідний горизонтальний ухил не менше 20мм на кожен метр.
- При довжині горизонтальної ділянки більше 2м рекомендується встановлення елементів для проведення профілактичних оглядів та чищення даної ділянки.
Телескопічні труби
- На горизонтальних і похилих ділянках можна застосовувати телескопічні труби (труби-подовжувачі) для компенсації можливих неточностей розмірів під час складання.
- При розташуванні телескопічної труби на похилій ділянці димоходу, варто додатково зафіксувати її частини між обтискними хомутами. Мал.(1.4)
Мал. (1.4)
- На вертикальній частині застосовувати телескопічні труби заборонено через ризик їх складання під власною вагою. Мал. (1.5)
Мал. (1.5)
Вертикальна частина
- При підключенні двох опалювальних котлів, що знаходяться на одному рівні, до одного димаря. При розміщенні їх приєднувальних патрубків під кутом 90 градусів щодо один одного, потрібно забезпечити відстань по вертикалі між осями труб – не менше 300мм. Мал. (1.6)
А якщо кут становить 180 градусів – необхідно забезпечити відстань по вертикалі не менше ніж 600мм. Мал.(1.7)
Мал. (1.6)
Мал. (1.7)
- Також, при такому підключенні, необхідно передбачити встановлення шиберів на перших ділянках від котлів для повного перекриття приєднувальної труби одного з опалювальних котлів при їх роздільному використанні.
- На вертикальній частині димаря встановлюють розвантажувальні платформи, з метою зниження тиску верхніх елементів на елементи, що знаходяться нижче. Мал. (1.8)
Мал. (1.8)
- У нижній частині вертикальна ділянка повинна спиратися на нижню або проміжну основу у вигляді підлогових і настінних підставок або розвантажувальних платформ.
- Варто дотримуватися рекомендацій щодо кількості розвантажувальних платформ ита відстані між ними, розрахованих проектною організацією, щоб уникнути деформації та руйнування труб. Мал.(1.9)
Мал. (1.9)
- Для забезпечення співвісності труб на окремих ділянках застосовуйтестінові хомути, які кріпляться до стін або металоконструкцій. Мал. (1.10)
Мал. (1.10)
- Рекомендується встановлення стінових хомутів кожні 2.5 метри на вертикальних ділянках. На горизонтальних або похилих ділянках – кожні 1.5 метри, а також перед колінами та безпосередньо після них.
- Для фіксації труб між собою використовуйте обжимні хомути. Мал. (1.11)
Мал. (1.11)
- При необхідності обійти перешкоду на вертикальній частині, такі як скат даху, допустимо ухил труби від вертикалі до 30 градусів, і відхилення у бік не більше 1 метра. Мал. (1.12)
Мал. (1.12)
- Не можна навантажувати закінчення ділянки, яка знаходиться під ухилом. Тому варто передбачити додаткові елементи кріплення.
- Димохід із двостінної труби повинен мати на своєму закінченні елемент «Конус». Мал. (1.13)
Мал. (1.13)
- Для газових котлів заборонено встановлення інших видів закінчень для труб.
- Якщо висота останньої верхньої ділянки після розвантажувальної платформи становить понад 2 метри над дахом – зафіксуйте труби за допомогою хомута з розтяжками. Мал. (1.14)
мал. (1.14)
Висота вертикальної частини
- Для стабільної роботи опалювального котла, висота димаря повинна бути на 0.5м вище зони вітрового підпору Мал. (1.3). Це зона, в якій величина природної тяги може бути недостатньою для повного відведення димових газів із труби.
Мал. (1.3)
- Для будинків з плоским дахом, висота труби над прилеглою частиною даху має бути не менше 2 метрів.
- Димар повинен мати не більше 3 поворотів на 90 градусів. Чим менша кількість поворотів труб і чим плавнішими вони будуть – тим краще це позначиться на відводі димових газів.
Підбиваємо підсумки
Підготовляючи своє житло до нового опалювального сезону, варто дуже уважно ставитись до питань монтажу та ретельно вивчити вищевикладені правила та рекомендації. Правильно встановлений димар прослужить вам багато років, не завдаватиме клопоту, забезпечить стабільну та економічну роботу вашого опалювального обладнання, а будинок - теплом та затишком.
У вас залишились запитання? Зверніться до нас за консультацією або замовте зворотній дзвінок та фахівці «Версія-Люкс» обов'язково допоможуть знайти рішення, яке підійде саме вам!